Fenerbahçe'de Kim Min-Jae’nin Sözleşmesindeki Bilinmeyen Şaşırtan Madde

2021-22 sezonu ana transfer döneminin son günlerinde Fenerbahçe’nin Beijing Guoan'dan 3 milyon Euro bonservisle kadrosuna katmış olduğu Kim Min-Jae ile ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı!

Fenerbahçe'de Kim Min-Jae’nin Sözleşmesindeki Bilinmeyen Şaşırtan Madde
Fenerbahçe'de Kim Min-Jae’nin Sözleşmesindeki Bilinmeyen Şaşırtan Madde Editör

2021-22 sezonu ana transfer döneminin son günlerinde Fenerbahçe’nin Beijing Guoan'dan 3 milyon Euro bonservisle kadrosuna katmış olduğu Kim Min-Jae ile ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı! Vitor Pereira’nın tavsiyesi ile kadroya katılan ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un dünya çapında bir oyuncu olarak lanse ettiği 24 yaşındaki başarılı stoperin sözleşmesine 9 milyon Euro getirildiğinde serbest kalır maddesi koydurduğu iddia edildi.

Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusunun ara transfer döneminde ya da sezon sonunda takımdan ayrılabileceğine dair dedikodular kulislerde dönmeye başlamış durumda.

Kim Min-Jae’nin Sözleşmesinde Yer Alan O Özel Madde

Atilla Szalai, Serdar Aziz ve Tisserand ile kısa sürede iyi bir uyum yakalayan ve taraftarın en sevdiği oyuncular arasında yer alan Kim Min-Jae’nin ilerleyen dönemde İspanya ve İngiltere gibi ülkelerin dev takımlarında forma giyme hayali bulunuyor. Oyuncu işte bu yüzden sözleşmesine 9 milyon Euro satın alma opsiyonunu sözleşme şartı olarak koydurdu.

Fenerbahçe’nin son hafta oynadığı Kasımpaşa maçındaki mücadelesiyle de göz dolduran Kim’in, sezon sonuna kadar hangi takımdan teklif gelirse gelsin Fenerbahçe’den ayrılmayacağı ve bu özel serbest kalma bedelinin en azından bir sene kullanılmayacağı belirtiliyor.

Kim’in Fenerbahçe ile İmzaladığı Sözleşme Detayları Açığa Çıktı

Bununla birlikte oyuncunun Fenerbahçe ile imzaladığı sözleşmenin tüm detayları da ortaya çıktı. Yıllık 2 milyon Euro karşılığında 4 yıllık sözleşme imzalayan Kim Min-Jae’nin 9 milyon Euro'ya serbest kalır maddesi 1 sene boyuncu takımda kalma garantisi kapsamında geçerli. Ayrıca oyuncu olası transferiyle Fenerbahçe'ye bir sonraki satıştan yüzde 25 satıştan pay fırsatı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!