Resmi Gazete'de Yayınlandı! Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, İstihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre 125 çalışma uzman yardımcısı istihdam edilecek. Başvuru şartları ve detayları belli oldu.

Resmi Gazete'de Yayınlandı! Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak
Resmi Gazete'de Yayınlandı! Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak Editör

Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre 125 çalışma profesyonel yardımcısı istihdam edilecek

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Başvuruda bulunacak adayların, üniversitelerin en az 4 senelik lisans eğitimi veren ve ilanda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul gören yurt içerisindeki ya da yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması, ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 senelerinde yapılan KPSS'de istenen puan türlerinden en az 70 almış olması ve 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

BAŞVURU YÖNTEMİ NELERDİR

Adaylar müracaatlarını 12 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden iş müracaat ekranını kullanarak gerçekleştirebilecek. Şahsen ya da posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Başvurular için gerekli koşullar, istenen belgeler, sınav süreciyle ilgili diğer bilgiler bakanlığın internet adresinden duyurulacak.

SÖZLÜ SINAVA ÇAĞIRILACAK

Başvurular arasından, her bir grup için en yüksek KPSS puanına sahip adaydan başlanarak atama yapılacak kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağırılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile sözlü sınavın yeri ve tarihleri bakanlığın internet sayfasından ilan edilecek.
 
Sözlü sınava ilişkin konu başlıkları müracaat esnasındaki ilanda yer alacak. Sınavda başarılı sayılmak için komisyon başkan ve üyelerinin 100 tam
puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması gerekecek.

Sözlü sınavda alınacak puan, adayların nihai başarı puanı olacak. Adayların sözlü sınav puanlarının eşitliği durumunda KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacak. Sınav komisyonu tarafından başarı puanı en yüksek olan adaydan başlamak sureti ile her bir grup için atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday, asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday tespit edilecek.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da Resmi Gazete'de yer alan bir başka ilanla 10 coğrafi bilgi sistemi profesyonel yardımcısı alacağını duyurdu.

Bakanlığa bağlı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek eleman alımı için mesleğe özel yarışma sınavı yapılacak.

Başvuruda bulanacak adayların en az 4 senelik lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği, şehir ve bölge planlama bölümleri ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul gören yurt içerisindeki ya da yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olması, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlik süresi dolmamış KPSS P3 puan türünden en az 70 alması ve 1 Ocak 2021 günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Adaylar başvurularını 13 Ekim-26 Kasım tarihleri arasında internet adresi üzerinden gerçekleştirebilecek. Şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Yazılı sınava katılmaya hak kazananlar bakanlığın internet sayfasından ilan edilecek. Yazılı sınavın değerlendirmesi 100 tam puan üzerinden yapılacak ve başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekecek.

Yazılı sınavda başarılı olanlar arasından en yüksek puandan başlanarak belirtilen kadro ya da pozisyonun 4 katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

Sözlü sınavın ardından yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması tespit edilerek en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılacak ve yarışma sınavı başarı listeleri öğrenim dalları itibarıyla ayrı ayrı hazırlanacak.

Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak sureti ile ilanda belirtilen kadro ya da pozisyon sayısı kadar asil, yarısını geçmemek kaydıyla yedek liste belirlenecek. Atanmaya hak kazananların listesi bakanlığın internet sayfasından duyurulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!