Bankaların Ödeme Detayları Belli Oldu! Milyonlarca Emekliye 600 EK Ödeme Müjdesi

Türkiye Emekliler Derneği 2020 senesinde emekliye ödenen ek ödeme tutarlarının 600 TL'ye yükseltilmesi için talebini iletti. Ocak ayında ilk, Temmuz ayında ikinci büyük enflasyon zamlarını alan emeklilere sevindirici haber TÜED'den gelecek mi?

Bankaların Ödeme Detayları Belli Oldu! Milyonlarca Emekliye 600 EK Ödeme Müjdesi
Bankaların Ödeme Detayları Belli Oldu! Milyonlarca Emekliye 600 EK Ödeme Müjdesi Editör

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) 2020 senesinde emekliye ödenen ek ödeme tutarlarının 600 TL'ye yükseltilmesi için talebini iletti. Her ay emekli maaşlarının belli bir yüzdesi oranında ek ödeme alan emekliler, bu ek ödeme tutarlarının artırılmasını talep ediyor. 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 2020 senesinde çalışanlara AGİ olarak en az 220 TL ödeme yapıldığını vurgulayarak Emeklilere vergi iadesi yerine getirilen ek ödeme olanağının %4 ila %5 düzeyinden %10'a çıkarılması talebini iletti. TÜED tarafından yapılan bu talep hayata geçirilirse, milyonlarca emekli, her ay maaşlarının %10'u tutarında ek ödeme alacaklar. Böylece emeklilere şimdiye kadar ödenen ek ödeme tutarı da iki katına çıkmış olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine en düşük ek ödeme tutarı 59,94 TL'den 119,88 TL'ye, en yüksek ek ödeme tutarı ise 241,15 TL'den 602,87 TL'ye çıkmış olacak.

EMEKLİYE 600 TL EK ÖDEME MÜJDESİ GELECEK Mİ?

Türkiye Emekliler Derneği, emeklilere vergi iadesi yerine getirilen ek ödeme sisteminde iyileştirme ve zam yapılmasını talep ediyor. TÜED, emekliye her ay maaşın net %4 ila %5'i oranında verilen ek ödemelerin %10 seviyesine yükseltilmesi çağrısını iletiyor. Söz konusu bu talep hayata geçirilirse, emeklilere her ay maaşlarının net tutarı üzerinden %10 oranında ek ödeme yapılacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde en düşük ek ödeme 59,94 liradan 119,88, en yüksek ek ödeme de 241,15 liradan 602,87 tl'ye yükselecek. Maaşı bin 500 lira olana 60 lira yerine 150, 2 Bin lira olana 80 lira yerine 200, 3 Bin lira olana 120 lira yerine 300 lira ek ödeme verilecek.

TÜED TALEBİNİ İLETTİ

TÜED, Koronavirüs salgını sürecinde emeklilere peş peşe müjdeler açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğa'a mektup gönderdi. TÜED tarafından Erdoğan'a gönderilen bu mektupta, Koronavirüse karşı verilen müsabakanın takdir edildiği belirtilerek, başta Cumhurbaşkanı şahsınızda tüm kamu personeline minnet ve dualarımızı yolluyoruz mesajı iletildi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!