Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlara 1800 TL destek!

Pandemi sürecinde mağdur olan ve ekonomik kriz yaşayan birçok vatandaşa devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok kişiye 1800 TL ödeme yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlara 1800 TL destek!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlara 1800 TL destek! Editör

Pandemi sürecinde mağdur olan ve ekonomik kriz yaşamakta olan pek çok vatandaşa devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pek çok kişiye 1800 TL ödeme yapılıyor.

Sosyal destek ödemeleri 2021 yılı ile pek çok kişiye yapılmaya devam ediliyor. Vatandaşlar aldıkları 1800 TL ile ev ekonomisine katkı sağlıyorlar. Nutuk.Com.Tr’de yayınlanan habere göre; gerekli koşulları tamamlayan herkes her ay belirli zamanlarda devlet desteği alabilecekler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu ödemelerden yararlanmak için hemen başvurmak gerekmektedir.

EYLÜL AYINDA ÖDEMELER YAPILACAK

Eylül ayı ile birlikte hesaplara 1800 TL yatırılacak. İhtiyaç sahibi olan tüm yurttaşlar harekete geçti. Başvuran herkese karşılıksız 1800 TL para verilecek. Ödeme alan ihtiyaç sahipleri zor günleri atlatmaya çalışmakta zorlanıyor. Düzenli olarak hesaplara yatırılan bu ödemeler engelli, yaşlı, hasta ve geliri olmayan ailelere umut olmaya devam ediyor. Evde bakım maaşı almak isteyen kişilerde gerekli olan koşulları yerine getirdikleri zaman ödemeleri alabilecekler.

BAKANLIK ÖDEME YAPIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler nakdi desteğe kavuşuyorlar. Her ay yapılan ödemeler ile birlikte bu maaşı almak isteyen kendilerine en yakın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma merkezleri üzerinden şahsen müracaat yapacaklar. Hasta, engelli ya da yaşlı bakıcı olan herkes bu yardımlardan yararlanabilecekler. Bunun için hastaneler üzerinden rapor almak yeterli olacak. Sonrasında her altı ayda bir enflasyon rakamlarına göre evde bakım ücreti yatırılacak. Evde bakım ücreti bu ayda yükseltilerek 1798 TL oldu ve herkese verilmeye başlandı. Evde bakım parası sorgulaması yapabilmek için e-devlet üzerinden müracaat yapabilecek ve sorgulayabilecekler.

EVDE BAKIM MAAŞI

Evde bakım maaşı almak isteyen yurttaşların 15 Eylül 2021 tarihini beklemesi gerekecek. Sonrasında rahatlıkla aylık olarak evde bakım maaşı alabilecekler. Bu para hastane raporu olmayan kimseye verilmeyecek bu nedenle kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma merkezlerine gitmeden önce muhakkak hastane raporu lamaları gerekiyor. Aksi takdirde müracaat sorgulamada olumsuz bir durum işe karışılabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!