Selçuk Geçer: Bunu yapmak isteyenler Oturup bir daha düşünsün...

Dolardaki dalgalanma sürerken ekonomist Selçuk Geçer dikkat çeken uyarılarda bulundu. Geçer, Dolar bozdurmak isteyenlere de "Dikkatli olun" uyarısında bulundu.

Selçuk Geçer: Bunu yapmak isteyenler Oturup bir daha düşünsün...
Selçuk Geçer: Bunu yapmak isteyenler Oturup bir daha düşünsün... Editör

Elinde Dolar ve altın yatırımı olanlar al-sat için uygun tarih araştırırken, ekonomist Selçuk Geçer yayınladığı yeni videosunda Doların çıkacağı seviyeyi söyledi. Türkiye'nin kötü bir süreçten geçtiğini belirten Geçer, önemli uyarılarda yaptı.

"DOLARDA 19 LİRAYA HAZIR OLUN"

Ekonomist Geçer, "Dolar ile Euro arasında makas kapandı. Bunun nedeni panik. 50 baz faiz artırımı da söz konusu. Kabine Toplantısı'nda Süper Bono çıkar mı düşüncem vardı. Bunlar çıkmadı. Daha güzel haberim var. Aya çıkıyoruz. Umarın uzay başvurularınızı yapmıştır.

Brent petrol fiyatları yükselmeye devam edecek. Çünkü Rusya-Ukrayna krizi bitmedi. Bir de Çin'den kapanmalar başladı. Dünya fokurdamaya devam ediyor. Stagflasyon korkusu başladı. Bu da Merkez Bankaları daha fazla agresifleşecek mi? sorunu getirdi. Bu açıklamalar yavaş yavaş başladı. Dolarda 19 liraya hazır olun. Dolardaki ilk hedef 16,80 sonrasına 17 lira olacak. Bu seviyeye önümüzdeki günlerde gelirsek şaşırmayın. Dolar 27 Aralık'ta 12 liraya geldi.

Ama bu artık olmayacak. Merkez Bankası o dönem 20- 30 milyar Dolarlık bir para harcamıştı. Bu maceranın toplam süreci 5 ay. 5 ay içerisinden 12 liradan tekrar 16 liraya çıktı. 18 saymıyorum o 1-2 saatlik bir olay. Bu filmi bize güzel oynadılar. Doları 13 ila 14'te tutamıyorlar. Borçları çıkardığımızda rezervlerimiz eksilerde. Neden?" diyerek uyarılarda bulundu.

"DOLAR BOZDURMAK İSTEYENLER BİR DAHA DÜŞÜNÜN"

"Dolar bozduralım mı?" sorusuna ise Selçuk Geçer, "Dikkatli olun" cevabını verdi. Geçer, "Yastık altındaki paraları geri alabilmek için 40 takla attılar. Oysa bankacılık sisteminden çekip aldık. Tefeci borçların içine girdik. Korkunç bir kısa vadeli dış borcumuz var. Türkiye artık işin içinden çıkmayacak hale geldi" ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!