Milyonlarca Kişiyi Yakından İlgilendiriyor! Vergi Borcu Olanlar Son 10 Gün

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren ve ceza borçlarına yönelik borç yapılandırma için son 10 gün kaldı. 2021, borç yapılandırma başvurusu nereden yapılır?

Milyonlarca Kişiyi Yakından İlgilendiriyor! Vergi Borcu Olanlar Son 10 Gün
Milyonlarca Kişiyi Yakından İlgilendiriyor! Vergi Borcu Olanlar Son 10 Gün Editör

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren ve ceza borçlarına yönelik borç yapılandırma için son gün yaklaşıyor. Vatandaşlar da "Borç yapılandırması son tarih, borç yapılandırma başvurusu 2021, borç yapılandırma başvurusu nereden yapılır?” gibi soruların cevaplarını arıyor.

Son olarak Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun hükümlerinden faydalanmak için öngörülen müracaat ve ilk taksit ödeme süreleri birer ay ötelenmişti.

SON GÜN NE ZAMAN?

Alınan kararla beraber; vergi dairelerine, gümrük müdürlüklerine, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK), belediyelere ve alacakları yapılandırılan çok sayıda idareye müracaatlar, 30 Eylül 2021 Perşembe gününe kadar yapılabilecek.

SGK MÜDÜRÜNDEN UYARI

SGK Malatya Müdür Vekili Mehmet Kahraman, 9 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı yapılandırma kanunu ile alakalı bilgi verdi. 

Yapılandırma kapsamına giren borçlar, müracaat süresi ve ödeme usulleri gibi konularda bilgiler veren Kahraman, SGK borçlarının yeniden yapılandırılma işlemlerinin 30 Eylül 2021 tarihinde sona ereceğini hatırlatarak, yapılandırmaya başvuracak vatandaşların son günü beklemeden başvurmalarını yapmalarını istedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!