Konut Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlar Dikkat! Sıfır Faizli Konut Başvuruları Başladı!

Emlak GYO bünyesinde başlatılmış olan proje, İstanbul’un pek çok ilçesini kapsamaktadır. Üstelik 60 aya kadar faizsiz, vadeli ve taksit azaltıcı kredi başvuruları ile bu evlere sahip olmak mümkün!

Konut Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlar Dikkat! Sıfır Faizli Konut Başvuruları Başladı!
Konut Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlar Dikkat! Sıfır Faizli Konut Başvuruları Başladı! Editör

İstanbul, 2022 senesinde 35 bin yeni konuta ev sahipliği yapacak. Bu evler, uygun fiyatlandırma tarifeleri ile ev almak isteyen yurttaşlarımıza dağıtılacak. Emlak GYO bünyesinde başlatılmış olan proje, İstanbul’un pek çok ilçesini kapsamaktadır. Üstelik 60 aya kadar faizsiz, vadeli ve taksit azaltıcı kredi başvuruları ile bu evlere sahip olmak mümkün!

Emlak GYO şirketi, 2021 senesinin sonunda 15 bin, 2022 senesinde ise 20 bin yeni konutu satışa çıkarma girişiminde. Yeni projelerin başını çeken GYO CEO’su Hakan Gedikli, ‘’Projelerin başlaması ve vatandaşların ev sahibi olabilmeleri, diğer firmalarında harekete geçmesini sağlayacak.’’ biçiminde açıklama yaptı.

5 Yıl Faizsiz Kredi Sistemi Uygulanacak

Ülkemizdeki konut fiyatı artışına da değinmekte olan Gedikli, ‘’Salgının etkilerinden dolayı dünya çapında konut fiyatlarında bir artış söz konusu. İstanbul gibi bir alanda arsa barındırma işlemleri de kolay olmadığı için fiyatlar bir anda arttı. Biz de bu fiyatların tekrar artmaması için bazı ihalelerimizi iptal ettik.’’ dedi.

Hakan Gedikli, ‘’2021 sonundan itibaren satacağımız konutlar, satın alma şartları iyileştirilerek sunulacak. Ailelerin satın alım güçlerine destek olabilmek için 5 yıl vadeli kredileri de devreye soktuk. Ayrıca evlerde lüzumsuz alan işgalleri yerine daha minimal ve ihtiyaca hitap eden ayrıntılar tercih edilecek. Bu sayede dairelerin fiyatlandırması da her kesimden aile için uygun olacak.’’ biçiminde devam etti.

Yeni Fikirtepe Projesi

Son günlerde Fikirtepe dolayında müteahhitler tarafından yarım bırakılan pek çok kentsel dönüşüm projesi bulunur. Bu projeler, devlet tarafından devralınmış ve işlemlere başlanmıştır. Fikirtepe dolayında kurulacak olan yaklaşık 15 bin konut için ‘’Yeni Fikirtepe Projesi’’ sloganını kullanmakta olan Hakan Gedikli, işlemlerin durmaksızın devam ettiğini de belirtti.

Hakan Gedikli, ‘’Fikirtepe dolayında yeniden bir planlama oluşturduk. Dağınık olan alanları toparlayarak 15 bin konut sözü verdik. Üstelik 170 bin metrekare alanı ağaçlandırarak doğadan da bir parça sunacağız. Cephe ve silüet ayrıntılarıyla tüm alanları bitirdik sayılır. Ayrıca Fikirtepe bölgesine çok yoğun hareket getirecek özel bir cadde yapma niyetimiz de var. Bu cadde İstanbul’un en prestijli caddelerinden biri olacak.’’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!