Onur Akay, Harika Avcı ile ilgili şok iddialarda bulundu

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ünlü oyuncu ve şarkıcı Harika Avcı ile ilgili bir yazı kaleme aldı. 2017 yılında zayıflamak için mide ameliyatı olan Avcı'nın ameliyata yatarken çekilen ve hiçbir yerde olmayan fotoğrafını da yayınlayan Akay, Avcı ile ilgili şoke eden iddialarda bulundu.

Onur Akay, Harika Avcı ile ilgili şok iddialarda bulundu
Onur Akay, Harika Avcı ile ilgili şok iddialarda bulundu Editör

Harika Avcı, Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak yatağının altında sakladığı 1 milyon 568 bin liranın yardımcısı Sunay Yanmaz tarafından çalındığını iddia etmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma sonunda Yanmaz hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi ise davayı karara bağlayarak Yanmaz’ın beraatine karar vermiş, ancak Harika Avcı’yı hiçbir adresinde bulamadığı için yardımcısının beraat ettiğini Resmi Gazete’de yer alan ilanla duyurmuştu.

Bu olayın 2016 yılında Avcı’nın Ulus’taki evinde yaşandığını söyleyen Onur Akay, “Harika Avcı nerede? Neden mahkeme Avcı’ya ulaşamadı?” başlıklı bir yazı yazdı. Akay, “Harika Avcı şu an yine çok mağdur, hayata küsmüş bir durumda ve resmen bir Cahide Sonku olayı yaşanıyor… Bu konuyu o kadar derinden araştırdım ki, aslında Harika Avcı paralarını en güvendiği ve yakınında olan kişilere kaptırmış veya çaldırmış. Beraat eden yardımcısının hiçbir suçu yok.” ifadelerini kullandı.

Akay şöyle devam etti:

“Bu olaydan bir yıl sonra 20 Ocak 2017 tarihinde Harika Avcı, aşırı kiloları nedeni ile zayıflamak için mide ameliyatı olmuştu. Daha sonra zayıflayan Harika Avcı’nın belli bir miktar parası da vardı. O zaman kendisi ile çalışan menajer Sarp Ferit Altınsoy, Avcı’ya  Ortaköy’de bir ev bulmuş, satın almasını ve kalan parasını değerlendirmesini istemişti. Ancak Avcı kabul etmeyerek elinde kalan son parasını da bitirince, doğalgaz faturalarını bile ödeyemez duruma düşmüştü. 2019 yılında ise Harika Avcı’nın bir pansiyonda kaldığını ve zor günler geçirdiğini duyurmuştum. Daha sonra Harika Avcı’yı İstanbul Çekmeköy’de 1250 liraya kiraladıkları bir eve yerleştirdiler. Ancak orada da kirasını ödeyemediği gibi, borçları birikince evin doğalgazı elektriği ve suyu kesildi. Piknik tüpü ile yemek pişiren Harika Avcı, kışın soğukta bile oturdu. Ayrıca yiyecek yemek alabilmek için komşularından 50 Lira, 100 lira gibi paralar alıyor ve geri ödeyemiyordu. O kadar zor durumda kalmıştı ki, iddialara göre marketten hırsızlık yaptığı bile söyleniyordu. Hatta hırsızlık yaparken çekilen görüntülerine bile ulaştık.

Harika Avcı’nın Kleptomani yani çalma hastalığı olduğunu söyleyen yakın arkadaşları da oldu. Mahkemenin bile bulamadığı Harika Avcı, şimdi ise Anadolu yakasında tek oda bir evde oturuyor ve yine kira parasını ödeyemediği için zorluklar içinde yaşıyor. Ayrıca çok zayıflayan ve yaşlı bir kadın gibi görünen Avcı, adeta tanınmaz halde… Daha önce Harika Avcı ile uzun yıllar çalışan yapımcı Muhteşem Candan ve menajer Sarp Ferit Altınsoy da Harika Hanım’ı arıyor. Muhteşem Bey daha önce Harika Avcı’dan çok para kazandığını, ona bir villa vereceğini, belli bir aylık bağlayacağını ve ölene kadar hiç kimseye muhtaç olmadan orada yaşamasını teklif edeceğini söylüyor. Sanat camiasının da bu konuya el atması gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!