Model Kristina Novytska'nın Ölümünde Yeni Gelişme Yaşandı

Bodrum'da model Kristina'nın başına poşet geçirip ellerini kelepçeledikten sonra intihar ettiği iddia edilen model Novytska'nın ölümüyle alakalı ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Model Kristina Novytska'nın Ölümünde Yeni Gelişme Yaşandı
Model Kristina Novytska'nın Ölümünde Yeni Gelişme Yaşandı Editör

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bodrum'da yılbaşı gecesi 23.00 sularında eski erkek arkadaşına, "Ben ölürsem anneme ve kız kardeşime bakar mısın?' diye yazdığı, eski arkadaşının da, "Sorunun ne ise bana anlat. Sorunları birlikte çözebiliriz" diye cevap vermiş olduğu belirlendi. Öte yandan Novytska'nın başına poşet geçirmeden önce atkı, ip ve şofben borusu ile intihar etmeyi planladığı anlaşıldı.

Malzemeler odadaki kanepenin üstünde bulundu. Bodrum Eskiçeşme Mahallesi'nde 2 Ocak'ta kendinden haber alınamaması üzerine çilingir ile eve giren güvenlik güçleri 30 yaşındaki Ukraynalı model Kristina'nın elleri arkadan ters kelepçeli ve kafasına poşet geçirilmiş halde ölü bulmuştu. 

CANSIZ BEDENİ DETAYLI İNCELEMEYE ALINDI

Yapılan ilk incelemenin ardından Adli Tıp Kurumuna gönderilen Kristina'nın cansız bedeni detaylı incelemeye alındı. Bu sırada güvenlik güçleri ise çevredeki kameraları titizlikle inceleyerek eve giren çıkanı araştırmaya başladı. İncelemeler sonucu, Kristina'nın evine kimsenin girmediği, en son genç bayanın eve girdiği ortaya çıktı.

ANTİDEPRESAN İLAÇLARI İNTİHAR ŞÜPHESİNİ ARTTIRDI

Ardından evin içerisinde ve dışarısında inceleme yapan olay yeri inceleme ekibi, tüm pencerelerin demir parmaklıklı olması ve kapının içeriden kilitli olması sebebiyle Kristina'nın intihar ettiği kanaatine vardı. Novytska'nın evinde bulunan antidepresan ilaçlar da intihar şüphesini arttırdı. Adli tıptan gelen raporun ardından Kristina'nın yaşamına son vermiş olduğu ortaya çıktı: Kevin Spacey ve Kate Winslet'ın başrollerini paylaştığı 'Ölüm ile yaşam arasında' (The Life of David Gale) filmdeki gibi intihar eden Kristina'nın filimden etkilendiği de düşünülüyor. Öte yandan Kristina'nın başına poşet geçirmeden önce atkı, ip ve şofben borusu ile intihar etmeyi planladığı anlaşıldı. Malzemeler odadaki kanepenin üstünde bulundu.

ESKİ SEVGİLİSİ MURAT'IN İFADESİ ALINDI

Olay ile alakalı tanık sıfatıyla Ukraynalı modelin Murat isimli eski erkek arkadaşının ifadesi alındı. Murat isimli şahıs ifadesinde, "Kristina ile 7-8 sene önce Ukrayna'da tanıştık. Daha sonra Kıbrıs'ta başlamış olduğum arsa gayrimenkul işleri sebebiyle Kristina bana tercüman olarak yardımcı oldu. Bu süreç içerisinde Kristina ile birlikteliğimiz oldu.

Kristina ile en son yüz yüze 2020 yılı temmuz ayında görüştük. 31 Aralık 2020 gecesi saat 23:00 sıralarında Kristina bana "ben ölürsem anneme ve kız kardeşime bakar mısın" biçiminde mesaj attı. Bunun üzerine ben de Kristina'ya 'Sorunun ne ise bana anlat. Sorunları birlikte çözebiliriz" dedim. Ancak bir daha kendine ulaşamadım. Olaydan önce 2020 yılı Eylül sonu, ekim başı gibi yine Kristina'ya ulaşamamıştım. O zaman Kristina'nın annesi beni aramış ve kızına ulaşamadığını belirterek benden yardım istemişti. O tarih boyunca Bodrum'da tanıdığım Melek Ok'u Kristina'nın yanına göndermiştim. Melek Kristina'yı evde baygın bir vaziyette bulmuştu" dedi.

"PSİKOLOJİK SORUNLAR YAŞIYORDU"

Kristina'nın annesi Larissa Novytska ifadesinde, "Kızımın Türkiye'de husumetli olduğu kimsenin yok. Psikolojik sorunlar yaşıyordu. Olay tarihinden iki ay önce Ukrayna'da hastanede tedavi görmuştu. Ancak iyileşme göstermedi. Antidepresan ilaçlar kullandı. Tedavisi tamamlanmadan 29 Kasım 2020'de Ukrayna'dan Bodrum'a gitti. Kızım ile yapmış olduğu görüşmelerde gelecekten bir beklentisi olmadığını ima eden söylemlerde bulunuyordu. Pandemi salgını kızımın psikolojisinin bozdu. Kızım ile en son 31 Aralık 2020'de saat saat 18:00 sıralarında telefon ile görüştüm.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Novystka'nın vefatı ile alakalı soruşturmayı tamamladı ve intihar ettiği kesinleşti, takipsizlik kararı verildi. Bu karara yapılan itiraz Bodrum 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından da reddedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!