Aile Bakanlığı duyurdu! E-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek

Aile Bakanlığı tarafından son dakika bir açıklama yapıldı. 65 yaş altındaki herkesin başvurabileceği belirtildi.

Aile Bakanlığı duyurdu! E-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek
Aile Bakanlığı duyurdu! E-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek Editör

Aile Bakanlığı tarafından son dakika bir açıklama yapıldı. 65 yaş altındaki herkesin başvurabileceği belirtildi. E-devlet üzerinden başvurular alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yayımladığı ilanda personel alımı yapacağın duyurdu. İşaret dili tercümanı kadrosunda yapılacak alımda başvuru şartları da tek tek açıklandı. İşte detaylar..

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli personel alım yapılacağı belirtildi. Yapılacak personel alımında KPSS puan şartı aranmazken, 65 yaş altı şartı arandığı açıklandı. En az lise mezunu adayların başvurabileceği personel alımında adayların Türk İşaret Dili ve Yeterlilik sınavında en az 60 ve üzeri puan alması gerektiği belirtildi.

ALIM YAPILACAK İLLER

Alım yapılacak iller de tek tek bakanlık tarafından şu şekilde açıklandı:


MÜRACAAT KOŞULLARI

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
b) Son başvuru tarihi itibariyle en az lise mezunu olmak,
c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) Son müracaat tarihi itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifika sahibi olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İşaret Dili Tercümanı kadrosuna başvuracak adaylar için başvurular 3 Ekim 2022 tarihinde başlayacak. 21 Ekim 2022 tarihine kadar devam eden bu başvurular e-Devlette Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı üzerinden yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

– Bir adet vesikalık fotoğraf (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı otomatik getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise başvuru sırasında sisteme yükleyecektir. Sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir)

– İşaret dilini bildiğine dair belge veya sertifika. (sisteme yüklenecektir)

– TİYDES sonuç belgesi (sisteme yüklenecektir)

– Adres bildirimi, asli sicil kaydı, askerlik durum belgesi

– İşaret dili tercümanı olarak görev yapmasına engel bir durumu olmamak

SINAV DEĞERLENDİRİLMESİ

Kadroya alınacak kişi sayısının 3 katı kadar aday uygulama sınavına alınacaktır. Adaylar belirlenirken TİYDES puan sıralamasına göre belirlenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!