Squid Game İçin Bomba İddia! Squid Game Çalıntı Mı?

Netfilix'te izlenme rekorları kıran Squid Game fırtınalar estirmeye devam ediyor. Fakat dizi ile ilgili senaryosunun çalıntı olduğu iddia edildi.

Squid Game İçin Bomba İddia! Squid Game Çalıntı Mı?
Squid Game İçin Bomba İddia! Squid Game Çalıntı Mı? Editör

Diken sitesinde yer alan habere göre: Netflix'te izlenme rekorları kıran Squid Game’in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, dizinin 2014’te yayımlanan bir Japon filminin senaryosunu ‘çaldığı’ iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Reyting rekorları kıran söz konusu Dizi, borca batmış ve çaresizlik içerisindeki 456 insanın, peş peşe altı oyun kazanırlarsa 39 milyon dolarlık ödülü alıp gidebileceği umudu ile, kanlı bir hayatta kalma yarışmasının cazibesine kapılmasının hikayesini anlatıyor. Ancak bu oyunda Tek bir sorun var: Elenirlerse, bunu yaşamlarıyla ödüyorlar. Ve oyun görevlilerince öldürüyorlar. 

Diğer taraftan fırtınalar estiren Dizi, Netflix’in en çok izlenme listelerinde yol alırken sosyal medya da popülerliğini giderek arttırıyor. Fakat diziyi izleyen bazı kullanıcılar dizinin ilk bölümünde yer alan ‘Kırmızı ışık, yeşil ışık’ oyununun, ünlü Japon yapımcı Takaşi Miike’nin 2014’te yayımlanan ‘Tanrıların İradesi’ filmiyle benzerlikler taşıdığını öne sürdüler.. 

Bu konu hakkında açıklamalar yapan Squid Game’in yaratıcısı Hwang, kendi dizisinin Japon filmi çıkmadan çok önceden geliştirilmekte olduğunu açıkaldı: ”İlk oyunun benzer olduğu doğru, fakat ondan sonra hiçbir benzerlik yok. Diziye 2008 ve 2009’da çalışmaya başladım. O sırada ilk oyun zaten ‘Red Light Green Light‘ olarak düzeltilmişti. Bunu söylemek gerekirse ilk ben yaptım diyebilirim” çalıntı iddialarını yalanladı.

Şimdilik ilk sezonuyla yayında olan dizinin yeni sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Survivor Yunus Emre'nin eşi bebeğini kaybetti
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!
Kızılcık Şerbeti Dizisinde Doğa'ya Partner Geliyor..!